ژست مردانه برای عکاسی

ژست مردانه برای عکاسی

یکی از اصلی ترین دغدغه های عکاسانی که تازه کار خود را شروع کرده اند، ژشت دادن به افراد است. البته ژست دادن به یک مدل و یک فرد عادی بسیار با هم متفاوت هست. در این مقاله چند ژست مناسب آقایان قرار داده ایم که شما میتوانید از آنها الهام گرفته و در عکاسی های خود از آن استفاده کنید. بیایید تا با ژست مردانه برای عکاسی آشنا شوید.

آتلیه عکاسی و فیلمبرداری

معرفی انواع ژست مردانه برای عکاسی

ساده ترین ژست : عکس دست به سینه از نیم تنه بالا

در مبحث روان شناسی دست به سینه ایستادن را نشانه احساس دفاع از خود و یا برخوردی تهاجمی میدانند. ولی این استیل در فتوژنیک یکی از جذاب ترین زست ها برای مردان معرفی شده است. دو نکته بسیار مهم وجود دارد که میبایست در این ژست رعایت کنید. اول اینکه شانه ها را عقب دهید و ماهیچه های شکم را به داخل جمع کنید. اگر که شانه های به شدت افتاده ای دارید این سبک ایستادن استایل شما را بسیار بد نشان خواهد داد.

ژست مردانه برای عکاسی

ژست دست به سینه را میتوانید برای عکس های تمام قد نیز استفاده کنید. برای تهیه چنین عکسی اول یکی از پاهایتان را جلوتر از بقیه قرار دهید و تمام وزن را بین دو پا به صورت مساوی تقسیم نکنید. چرا که ژست شما را بسیار خشک جلوه میدهد. نکته ای مهم را به خاطر داشته باشید : سعی کنید در عکس ها راحت و با اعتماد به نفس به نظر برسید چرا که در عکس ها کاملا معذب بودن شما مشخص میشود.

ژست مردانه برای عکاسی

در ژستی دیگر میتوانید دست هایتان را در چهار مکان قرار دهید. در کنار بدن، روی کمر، دست به سینه و داخل جیب. دست هایتان را کاملا ریلکس در این مکان ها قرار دهید و هیچ گونه فشاری نیز به ماهیچه ها وارد نکنید. اگر که دست هایتان راحت نباشند عکس شما به هیچ عنوان زیبا نخواهد شد.

ژست مردانه برای عکاسی
باغ عکاسی
ژست مردانه برای عکاسی به صورت ایستاده

میتوانید دست هایتان را به طور کامل و یا به طور نیمه داخل جیب خود کنید و خود را بسیار ریلکس و طبیعی نشان دهید. اگر هم که میخواهید استایلی تمام قد داشته باشید حتما یکی از پاها را جلو تر بگذارید.

ژست مردانه برای عکاسی

ژست بعدی با موارد بالا کمی متفاوت است. میتوانید در این ژست لبتس خودتان را با دست بر روی شانه خود بیندازید و انگشت شست را داخل جیب قرار داده و پاهایتان را روی هم بگذارید. (مانند تصویر زیر). این سبم ایستادن را برای زمانی مناسب میدانیم که شما لباس های اسپرت به تن داشته باشید.


ژست عکاسی مردانه به صورت نشسته :

در ژست های نشسته، باید مچ یکی از پاهایتان را روی پای دیگر قرار دهید و از زاویه بالا عکس برداری کنید. قبل از عکاسی از زاویه ی بالا بهترین جهت صورتتان را پیدا کنید. حتما از زاویه تابش نور هم غافل نشوید. برخلاف نظر خیلی از افراد این ژست نصفه نیمه نشسته بر روی میز برای آقایان بسیار مناسب است و میتواند حالت خشکی و بی روح بودن عکس های رسمی را خنثی کند.

ژست مردانه برای عکاسی

باغ عروسی