نکات مهم در عکاسی حرفه ای

نکات مهم در عکاسی حرفه ای

اگر که به تازگی دوربین عکاسی خریداری کرده اید با ما همراه باشید تا نکات مهم در عکاسی حرفه ای را به شما آموزش دهیم. اگر دوست دارید تا عکس های فوق العاده بگیرید باید به چند نکته ی مهم توجه کنید. شما پس از مطالعه این مقاله میتوانید عکس ها و آثاری شگفت انگیز را برای خود ثبت کنید. در ادامه مقاله میخواهیم شما را با ترفند هایی ساده اما موثر آشنا کنیم.

نکات مهم برای عکاسی حرفه ای چیست؟

  • نورپردازی خوب:

یکی از مهم ترین فاکتور ها در عکاسی، میزان نور میباشد. عکاسانی که میخواهند عکس های حرفه ای داسته باشند باید به نور توجه بیشتری نشان دهند. نور میتواند لامپ، نور خورشید (مستقیم یا غیرمستقیم ) و یا حتی نور بازتاب شده از شیشه باشد. به طور مثال زمانی که میخوتهیم از یک شخص عکس بگیریم، باید توجه داشته باشیم که نور از بالای سر او نتابد. چرا که موجب تاریک شدن چهره او میشود و در نهایت عکسی ترسناک خواهید داشت. اما اگر میبینید که میزان نور بسیار کم است سعی کنید از فلش استفاده کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که سوژه عکس شما هیچگاه نباید پشت به نور باشد.

  • توجه به ترکیب بندی عکس:

ترکیب بندی عکس همان قانون یک سوم است. یعنی اگر میخواهید از فردی عکس بگیرید و میبینید که محیط پشت سر او زیباست، سعی کنید تا سوژه را در گوشه عکس قرار دهید تا دو سوم دیگر محیط در گوشه دیگر عکس بیفتد.

  • چه زمانی از فلش استفاده کنیم:

تنها زمانی مجاز به استفاده از فلش هستید که هیچ گونه نوری در محیط نباشد. اگر در محیط هایی که نور هست از فلش استفاده کنید موجب غیر طبیعی جلوه دادن رنگ ها میشود.

  • حواستان به ISO باشد:

ایزو یعنی حساسیت به نور دوربین. ایزو از هر نوع دیگری از تنظیمات در دوربین شما مهم تر است. این شن تعیین میکند که میزان حساسیت به نور باید چقدر باشد. در زمان استفاده از این آپشن این نکته را در نظر داشته باشید که در محیط های تاریک باید ایزوی دوربین مثلا ۴۰۰ به بالا و در محیط های آفتابی باید ایزوی دوربین مثلا مقدار ۱۰۰ داشته باشد.

  • استفاده از Shutter speed:

از تغییر دادن شاتر دوربین خود ترسی نداشته باشید. در فضا هایی که نور به میزان کم وجود دارد سرعت شاتر باید روی ۴ ثانیه تنظیم شود. با این سرعت شاتر میتوانید از چرخ و فلک و یا ماشین های درحال حرکت تصاویر زیبایی یگیرید. اما مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که اگر سرعت شاتر دوربین از ۳ ثانیه بیشتر شود، باید دوربین خود را بر روی پایه بگذارید تا ثابت باشد. اگر از پایه استفاده کنید، عگس شما تار خواهد شد.