نکات-مهم-در-برگزاری-جشن-عروسی

یکی از روز هایی که همواره در ذهن زوج های جوان میماند، شب عروسی است. برای این شب همه تلاش خود را میکنند تا یک مراسم زیبا و منحصر به فرد را داشته باشند. برای رسیدن به این هدف باید موارد ریز و درشتی را اجرا کنید تا در نهایت یک جشن فراموش نشدنی را هم برای خود و هم برای مهمانانتان رقم بزنید. ما در این مقاله میخواهیم به شما نکات مهم در برگزاری جشن عروسی را که ممکن است فراموش کنید را یادآوری کنیم.

نکات مهم در مورد برگزاری جشن عروسی

مشخص کردن اولویت ها

اولویت هر زوجی برای برگزاری جشن عروسی بستگی به آداب و رسوم آنها دارد چرا که مراسم ازدواج در هر شهری از یاران متفاوت است. به همین دلیل برای اینکه بتوانید جشن عروسی خود را بی نظیر برگزار کنید، باید اولویت های خود را یادداشت کنید. برای این منظور یک دفترچه قبل از مراسم تهیه کنید و نیاز های خود را در آن یادداشت کنید. اگر که میخواهید از خدمات مجالس عروسی استفاده کنید باید این را بدانید که آنها خدماتی که برای مراسم عروسی ارائه میدهند بسیار گسترده است. برای این کار اصلا استرس نداشته باشید و تمامی خدمات را بسته به نیاز خودتان استفاده کنید. سعی کنید به میزان بودجه خودتان هزینه کنید.

زمان و تاریخ عروسی را مشخص کنید

برای انتخاب روز عروسی به سراغ تقویم بروید و یک روز خوب در سال را انتخاب کنید. از آنجایی که این روز میخواهد برای شما تبدیل به یکی از خاطره انگیز ترین روزهایتان شود پس باید برای تمامی جزییاتش برنامه ریزی داشته باشید و به کوچک ترین موارد آن فکر کنید. برای انتخاب تاریخ عروسی میبایست تمام جوانب را بررسی کنید. مثلا اگر عید های مذهبی یا روز های تعطیل را انتخاب کنید، هم برای خودتان و هم برای مهمانانتان بسیار خوب است و همه استقبال میکنند ولی اگر روز وسط هفته را انتخاب کنید، ممکن است بسیاری از مهمانانتان را از دست بدهید. اینکه بخواهید عروسی خود را در یک تالار برگزار کنید یا در یک باغ کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. اما به این نکته توجه داشته باشید که میخواهید عروسی خود را در چه فصلی برگزار کنید.

فهرست مهمانان

حتما تعداد مهمانان خود را یادداشت کنید تا بتوانید در هنگام سفارش غذا، میز و یا صندلی بعداد دقیق را مشخص کنید. برای اینکه شک و شبهه ای هم نماند تعدادی مهمان رزروی هم در لیست خود قرار دهید. یعنی همیشه بر روی تعداد ثابتی از مهمان حساب باز نكنید. این احتمال را هم بدهید كه تعدادی از کسانی که دعوت شده‌ اند، به دلایل متفاوتی نتوانند در مراسم عروسی شما شركت كنند. به همین منظور در فهرست اصلی مهمانان خود، یک فهرست جایگزین هم تهیه كنید تا درصورت بروز هر گئنه مشكل برای مهمانان اصلی شما بتوانید بدون اینکه زمانی را تلف کنید مهمانان رزرو را جایگزین آنها کنید.

زیاده روی ممنوع

موسساتی که مراسم عروسی برگزار می کنند، پکیج هایی تحت عنوان خدمات متفرقه نیز ارائه میدهند. مثلا بادکنک آرایی، اجاره هلی کوپتر و یا کالسکه طلایی. شما باید سعی کنید تا با حساب کتاب پیش بروید و بدون چشم و هم چشمی تنها مواردی که نیاز دارید را خریداری نمایید. گول تبلیغات مسئولان تالار را نخورید!