هر آنچه درباره ساقدوش عروس باید بدانید

نکات مهم درباره انتخاب ساقدوش

نکات مهم درباره ساقدوش : وجود ساقدوش در مراسم عروسی در فرهنگ های مختلف معانی متفاوتی دارد. در سال های اخیر در ایران هم زوج های جوان از این رسم پیروی میکنند و شاهد حضور ساقدوش ها در مراسم عروسی هستیم. ساقدوش ها باید پیراهن و لباس هایی یک رنگ و یک مدل به تن کنند و همواره در طول مراسم سعی می کنند تا شور و شادی خاصی را به مراسم بدهند.

اما سوال اصلی اینجاست که برای ساقدوش ها چه لباسی مناسب است و آنها باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ در ادامه میخواهیم شما را با نکات مهم درباره ساقدوش آشنا کنیم.

*** مطالب پیشنهادی : “باغ عروسی

راه و رسم داشتن ساقدوش در مراسم عروسی

چندتا ساقدوش باید داشته باشم

در گذشته مطابق با برخی سنت های کهن به ازای هر ۴۰ مهمان میبایست یک ساقدوش در مراسم حضور داشته باشد. اما امروزه با وجود ۴۰۰ مهمان پیدا کردن ۱۰ ساقدوش شاید سخت باشد. به همین دلیل امروزه معمولا تعداد ساقدوش ها را سه یا چهار نفر در نظر میگیرند.

لباس های ساقدوش ها باید چه مدلی باشد

اگر به دنیال لباس هایی خاص و شکیل برای ساقدوش هایتان هستید میتوانید سری به سایت های مد لباس و یا زورنال ها بزنید و از میان طیف وسیعی از لباس ها یکی را انتخاب کنید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که گاهی انتخاب رنگ و مدل لباس ساقدوش ها به دکور جشن و مراسم شما بستگی دارد.

پول لباس ساقدوش ها را ما باید حساب کنیم

طبق رسم شما باید هزینه ی لباس ساقدوش ها را بدهید اما اگر فکز میکنید که این هزینه ها مازاد بر هزینه ای میشود که کنار گذاشته اید میتوانید از روش دیگری استفاده کنید. رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید و به ساقدوش های خود بگویید تا بر اساس تم مورد نظر لباس تهیه نمایند.

*** مطالب پیشنهادی : “باغ عکاسی
نکات مهم درباره ساقدوش

وظایف ساقدوش‌ها در قبال عروس و داماد

در ادامه لیستی از نکات مهم درباره ساقدوش ها را بیان میکنیم:

۱٫ پیشنهاد میکنیم که ساقدوش‌ها قبل از آماده شدن عروس و داماد در کنار آن‌ها حاضر باشند.
۲٫ ساقدوش ها باید در مراسم با لبخند و متانت در کنار عروس و داماد حرکت کنند.
۳٫ در طول مراسم همواره باید سعی کنند تا هیجان و شور را در میان مهمانان برقرار کنند.
۴٫ یکی دیگر از مهم ترین وظایف ساقدوش ها نگهداری هدایا و وسایل عروس و داماد میباشد.

*** مطالب پیشنهادی : “آتلیه عکاسی و فیلمبرداری