خرید لباس مناسب جشن نامزدی

لباس مناسب جشن نامزدی

لباس مناسب جشن عروسی : علاوه بر لباس عروسی، انتخاب لباس نامزدی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لباس نامزدی چیست؟ لباس نامزدی نوعی لباس شب است ولی تفاوتی که دارد این است که کمی متفاوت، پر زرق و برق و دنباله دار میباشد. لباس نامزدی هم مانند لباس عروس باید شیک و زیبا باشد. معیار های تشخیص لباس نامزدی خوب شامل جنس پارچه، رنگ، طرح و مدل آن میباشد.

ویژگی های لباس جشن نامزدی

برای اینکه بتوانید لباس نامزدی خود را متناسب با مراسم خود بگیرید، حتما توجه کنید که آیا بعد از مراسم نامزدی مراسم عقد هم دارید یا نه. فاصله بین مراسم ازدواج تا جشن نامزدی بسیار مهم است. اگر که زمان برگزار شدن جشن نامزدی  شما با مراسم عروسیتان فاصله زیادی دارد، برای انتخاب لباس مناسب جشن نامزدی محدودیت کم تری خواهید داشت. در زمان خرید سعی کنید حتما موارد زیر را در نظر بگیرید.

باغ عروسی

رنگ لباس نامزدی

انتخاب رنگ لباس کاملا سلیقه ای است اما ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از رنگ های سفید،شیری،کرم،نباتی استفاده نکنید. چرا که این رنگ ها همرنگ لباس عروسی است و از طرفی لباس نامزدی شما باید کمی متفاوت باشد. اگر که میخواهید طبق مد روز هم باشید میتوانید رنگ سال را برای لباس نامزدی خود انتخاب کنید اما برخی دوست دارند تا رنگ لباسشان ملایم و روشن مانند صورتی، گلبهی، یاسی و غیره و یا رنگ های تند مانند قرمز، آبی نفتی و غیره باشد. پس این امری کاملا سلیقه است. اما توصیه ما به شما برای زیبا تر دیده شدن این است که رنگ لباس نامزدی خود را بر اساس رنگ پوستتان انتخاب کنید.

نوع لباس نامزدی

بعد از اینکه در مورد رنگ لباس تصمیم گرفتید بهتر است تا به سراغ مدل لباس نامزدی خود باشید. در فروشگاه ها مدل های مختلفی برای لباس نامزدی وجود دارد مثلا کت و دامن، بلوز و دامن و یا پیراهن. انتخاب بین مدل های لباس نامزدی بستگی به سلیقه شما دارد. اما سعی کنید برای انتخاب لباس نامزدی به سراغ شلوار نروید. معمولا همه خانم ها به سراغ لباس نامزدی میروند.

باغ عکاسی

فرم لباس نامزدی

قبل از خرید لباس نامزدی، فرم بدن خود را در نظر بگیرید. لباسی را انتخای کنید که متناسب با فرم بدنی شما باشد تا جلوه زیبایی را بدهد. نکته ی مهم بعدی راحت بودن لباس شماست؛ یعنی لباس های بسیار گشاد و یا بسیار تنگ میتواند در مراسم عروسی برای شما مشکل ساز باشد. نکات زیر را در خرید لباس در نظر داشته باشید:

  • برای خانم هایی که قد کوتاهی دارند لباس های مکر افتاده مناسب است چرا که آنها را بلند تر نشان میدهد.
  • برای خانم هایی که قد بلند دارند هم لباس های پف دار را پیشنهاد میکنیم.
  • خانم هایی که نیم تنه ی بلند دارند، مدل لباس با بالا تنه کوتاه و خط کمر بالا میتواند برای انها مناسب باشد.
  • اما خانم هایی هم که نیم تنه کوتاه دارند دامن هایی به شکل خطی بهترین گزینه است.

اندازه لباس نامزدی

نکته ی مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که سعی کنید لباس نامزدی خود را با توجه به لباس عروسیتان انتخاب کنید. اگر لباس عروسی شما بلند و دنباله دار است پس بهتر میدانیم که لباس نامزدی شما کوتاه باشد. سعی کنید زیور آلاتی که استفاده می کنید به گونه ای باشد تا هارمونی جذابی را در کنار هم ایجاد کنند مثلا برای لباس های کوتاه هیچ گاه گردن بند های بسیار بلند نیندازید.

آتلیه عکاسی و فیلمبرداری